تهیه پروتکل‌های تصویربرداری زنان باردار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

رئیس انجمن رادیولوژی ایران از تهیه پروتکل‌های تصویربرداری زنان باردار در مراکز رادیولوژی با توجه به شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مرتضی صانعی طاهری، رئیس انجمن رادیولوژی ایران با بیان اینکه رادیولوژیست  و دستیاران رادیولوژی در سراسر کشور در روزهای اخیر در عرصه مبارزه با کرونا اقدامات موثری انجام داده‌اند، اظهار داشت: با توجه به نقش ویژه سی تی اسکن قفسه سینه و گرافی ساده قفسه سینه در تشخیص بیماری کرونا و نیاز سیستم درمانی کشور و مردم عزیز ایران به ارایه مداوم این خدمات، امیدوارم در روزهای آینده نیز با تمام ظرفیت و امکانات، بخش‌های خصوصی و دولتی رادیولوژی در ارایه این خدمات  آمادگی  لازم را داشته باشند تا در کنار همه مردم ایران این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.

وی اعلام کرد: در راستای ارایه خدمات بهتر بخش‌های رادیولوژی در شرایط فعلی و نیز نحوه ارایه خدمات تصویربرداری به بیماران باردار، انجمن رادیولوژی ایران پروتکل‌هایی را تهیه کرده که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران خاطرنشان کرد: انجمن رادیولوژی از وزارت بهداشت و سایر مسوولین پیگیری‌های لازم برای در دسترس بودن امکانات لازم ( ماسک و ...) برای فعالیت استاندارد بخش‌های رادیولوژی در این شرایط را انجام می‌دهد و درخواست داریم اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد.