به‌کارگیری جدیدترین تصویربرداری سرطان‌های گوارشی در ایران


به‌کارگیری جدیدترین تصویربرداری سرطان‌های گوارشی در ایران

رئیس سی‌و‌دومین کنگره رادیولوژی ایران با اشاره به ورود جدیدترین نوع تصویربرداری از سرطان‌های گوارشی به کشور، از به‌کارگیری آخرین پروتکل‌های درمانی به همراه ارائه تکنیک‌های جدید برای بیماری‌های گوارشی خبر داد.


به گزارش سپیدآنلاین به نقل از تسنیم، مارینا پورافکاری اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری‌های پستان به‌ویژه سرطان‌ها از یک سو و ازسوی دیگر مسایل مربوط به حوزه سلامت مادر و جنین و لزوم غربالگری‌های ناهنجاری‌های جنین در زمان بارداری، تصویربرداری زنان به‌عنوان تم اصلی این کنگره انتخاب شده است.
پورافکاری با اشاره به اینکه باتوجه به شیوع بیماری‌های گوارشی به‌ویژه سرطان‌های دستگاه گوارشی، تصویربرداری بیماری‌های گوارشی به‌عنوان دیگر محور این کنگره انتخاب شده است، تصریح کرد: قرار است در این کنگره میهمانانی از کشورهای آمریکایی، اروپایی و کشورهای همسایه در این زمینه به سخنرانی بپردازند
وی ادامه داد: همچنین قرار است در این کنگره در زمینه تصویر برداری از سرطان‌های گوارشی علاوه بر ارائه تکنیک‌های جدید، آخرین پروتکل‌های درمانی نیز مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس سی‌ودومین کنگره رادیولوژی ایران یادآور شد: از تم‌های فرعی این کنگره که براساس نیازسنجی از جامعه رادیولوژیست‌های کشور انتخاب شده است، گزارش‌دهی تصویربرداری سازمان یافته است که درصورت اجرای این طرح، گزارش‌های تصویربرداری در سراسر کشور از ساختار یکسانی برخوردار شده و این دستاورد می‌تواند درزمینه تشخیص و درمان بسیار کمک کننده باشد.
وی گفت: اقتصاد تصویربرداری از دیگر تم‌های کنگره سی‌و‌دوم رادیولوژی است که به‌دلیل آنکه طی سال‌های اخیر در زمینه تهیه تجهیزات و مواد رادیولوژی و نیز درزمینه تعرفه با مشکلات متعددی روبه‌رو بوده‌ایم، سعی شده درراستای اقتصاد مقاومتی، وضعیت رادیولوژی‌های کشور را بررسی کرده تا بتوانیم با کمترین هزینه برای بیماران، بیشترین خدمات را به آنان ارائه دهیم.
پورافکاری اظهار داشت: براساس روال همیشگی کنگره‌های سالانه رادیولوژی در کنگره امسال نیز سایر زمینه‌های این علم ازجمله تصویربرداری‌های دیجیتالی، تصویربرداری از دستگاه‌های عصبی، تنفسی، استخوانی و عضلانی و نیز تصویربرداری تهاجمی مورد توجه قرار خواهند گرفت.
گفتنی است سی‌ودومین کنگره رادیولوژی ایران با محوریت تصویربرداری زنان 14 تا 17 اردیبهشت ماه سال95 برگزار می‌شود.